Байер стартира защитата на титлата с победа в 101-ата минута, Джака с уникален гол ВИДЕО

24 Август, 00:36     0

Байер Леверкузен стартира защитата на титлата си в Бундеслигата с драматичен успех с 3:2 срещу Борусия Мьонхенгладбах. Победният гол за "аспирините" падна в 101-ата минута. Флориан Вирц изпусна дузпа, но топката се завърна при него и така той донесе трите точки на своя отбор.

Аспирините поведоха с гол шедьовър в 12-ата минута.  Жереми Фримпонг центрира от десния фланг, топката бе отклонена от бранител на Гладбах, и попадна на пътя на Гранит Джака, който с мощен удар от над 30 метра не остави шансове на вратаря на домакините.

В 38-ата минута Флориан Вирц вкара второ попадение за “аспирините”. Той се разписа с удар в левия ъгъл.

След час игра домакините се върнаха в мача с попадение на Нико Елведи. В 85-ата минута Клайндийнст изравни, след като получи хитро подаване от Кевин Щьогер и без забавяне преодоля Лукаш Храдецки.

В 11-ата минута на добавеното време обаче Вирц попари домакините.

Източник: marica.bg