Ботев излъга Берое с 0:1, изгониха Ивелин Попов

14 Септември, 22:00     0

Берое и Ботев Пловдив играят при 0:1 в мача помежду им от 12 кръг на Първа лига. Двубоят на стадиона под Аязмото започна в 20 часа.Нвачукву вкара в 38-ата минута.

В 16-ата минута новото попълнение на заралии Исмаел Ферер изведе Винисиус Белоти, който не успя да нанесе плътен удар.

Половин час игра, Ботев владеят повече топката  (73/27 процента), но няма острота в атаката.

Ботев поведе в 38-ата минута. Ивелин Попов изведе Нвачукву отляво, Сереге се опита да избие, но удари топката в крака на съперника и тя мина между краката на вратаря Гарсия за 0:1.

Ботев бе доминиращият отбор на терена.

Резервата Пинеда беше близо до изравнителен гол в 78-ата минута, но ударът му с глава прати топката на сантиметри в аут.

Берое - Ботев Пловдив 0:1

0:1 Нвачукву 38

БЕРОЕ: 1. Артур Гарсия, 2. Оиер Сареги, 3. Хуан Саломони, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Фелипе Чакартеги, 7. Франциско Сагардия, 8. Карлос Пахаме, 11. Исмаел Хименес, 12. Винисиус Белоти, 19. Карлос Алгара, 21. Алберто Салидо;

БОТЕВ: 1. Ханс Бернат, 4. Ехидже Укаки, 5. Джонас Там, 10. Ивелин Попов, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 38. Константино Балоянис, 40. Кристиан Нвачукву, 99. Алекса Мараш;