Ботев засили Хебър II към супер аматьорите

09 Май, 13:11     0

Дубълът на Хебър е все по-близо до изпадане в 4-та лига, след домакинска загуба с 1:2 от Ботев(Ихтиман). Срещата бе от 33-ия кръг на Югозападната Трета лига и бе белязана от тежка контузия и червен картон. Николай Дринов откри за домакините с удар от далеч и рикошет в 20-ата минута. В 25-ата пък при единоборство Петър Малинов от Ботев беше откаран в болницата със счупена ръка. 120 секунди преди почивката Крис Андонов изравни от фаул.

Четвърт час след началото на второто полувреме, беше фаулиран Емил Трендафилов и Борислав Балджийски реализира от дузпа победния гол за селекцията на Валери Свиленов. Още няколко голови положения създадоха и пропиляха футболистите му. Накрая пазарджишкия капитан Костадин Велчев беше отстранен с червен картон.

В следващия 34-ти кръг Хебър, който е предпоследен в подреждането с 30 пункта ще има неприятна визита на Рилски спортист(Самоков).