Челси срази Ман Юн с уникален обрат в добавеното време

05 Април, 00:49     0

Челси удари Манчестър Юнайтед на „Стамфорд Бридж“ с 4:3 в един от най-великите мачове в историята на Висшата лига. Сините стигнаха до успеха с две попадения в добавеното време, след като изоставаха с 2:3 до 97-ана минута. Преди това те допуснаха на свой ред обрат от 2:0. Така лондончани се изкачиха до 10-ото място във временното класиране с 43 точки, а „червените дяволи“ са шести с 5 повече. Герой за домакините стана Коул Палмър, който реализира хеттрик.

Сините първи взеха преднина от два гола след попадения на Конър Галахър в 4-тата и Коул Палмър в 19-ата минута от дузпа. Последва обаче страхотен обрат за гостите след голове на Алехандро Гарначо в 34-ата и 67-ата минута и на Бруно Фернандеш в 39-ата минута. "Сините" обаче не се предададоха и успяха да стигнат до успеха дълбоко в добавеното време. Първо Коул Палмър възстанови равенството от дузпа в 100-ата минута, а отново той донесе и успеха на своя тим, оформяйки своя хеттрик в 101-вата минута.