Черно море излъга Локо Пд с 1:0 в дербито на Първа лига

28 Април, 22:37     0

Черно море се наложи с 1:0 над Локомотив (Пловдив) в двубой от първия плейофен кръг на първата шестица на efbet Лига. Така в общо 16 срещи на “Тича” от началото на сезона “моряците” имат 15 победи и само едно равенство, дошло именно срещу “смърфовете” преди няколко месеца. Освен това с този успех варненци запазват шансовете си за второто място, като се доближават до ЦСКА - София. Локомотив от своя страна пък не успя да се откъсне на четвъртата позиция и все още води само с точка на петия Левски. Двата отбора предложиха динамичен футбол, макар и без толкова много чисти положения. Все пак атаки не липсваха и към двете врати, но попадението бе само едно - още в 11-ата минута, когато Васил Панайотов се възползва от центриране на Сула и отбеляза с глава. През втората част пък гол на Уеслен бе отменен заради засада.