Германия спечели група А след 1:1 с Швейцария

24 Юни, 00:45     0

Гол с глава на Никлас Фюлкруг спаси равенството 1:1 за Германия срещу Швейцария във Франкфурт. По този начин домакините на Евро 2024 спечелиха своята група А.

Швейцарците поведоха рано, като Дан Ндойе се разписа от близко разстояние в 28-та минута.

Изравнителният гол на Фюлкруг падна във втората минута на добавеното време на двубоя.

Тази развръзка изправя Швейцария пред тежка задача на осминафиналите, където ще се сблъскат с Италия или Хърватия.

Германците ще се изправят срещу втория в група С, който в момента е Дания.

Въпреки спечеленото първо място, треньорът на Германия Юлиян Нагелсман може да отнесе критики заради избора си на стартови 11.

Специалистът реши да излезе със същия състав за трети пореден мач. Централният защитник Джонатан Та получи жълт картон, което го вади от сметките на Нагелсман за осминафинала.

Източник: marica.bg