Китайка препъна Вики Томова и на старта на Уимбълдън

02 Юли, 16:57     0

Първата ракета на България Виктория Томова загуби с 6:7(4), 6:3, 0:6 от №42 в световната ранглиста Синю Уан от Китай. Срещата продължи час и 52 минути. Томова загуби от Уан и във втория кръг на "Ролан Гарос". Тогава китайката спечели със 7:5, 5:7, 6:1.

Томова имаше преднина от 4:2 в първия сет, но допусна обрат за 4:5. Българката сервираше за спечелване на първата част при 6:5, но отново допусна пробив. В тайбрека Вики загуби с 4-7 точки.

Малко след началото на втория сет играта бе спряна за около час, защото над Лондон заваля. След подновяването на мача Вики записа единствения пробив във втория сет. Българката взе подаването на съперничката си за 4:2 гейма и малко след това изравни сетовете при 6:3.

В решителния трети сет обаче китайката не даде нито един гейм на Томова.