Лудогорец срещу Ботев на финал за Купата след погром с петица над Хебър

02 Май, 20:57     0

Лудогорец ще се изправи срещу Ботев във финала за Купата на България. Шампионите стигнаха до мача за трофея срещу канарчетата след разгромна победа с 5:0 над Хебър в полуфиналния реванш, който се игра пред почти празни трибуни на стадиона в Пазарджик. Жълто-черните и разградчани ще се срещнат на 15 май на Националния стадион Васил Левски.

Ивайло Чочев отбеляза първия гол в мача, след като засече с глава центриране от ъглов удар на Тодор Неделев. В 22-ата минута се разписа и Кайо Видал, който получи топката отляво, влезе в наказателното поле и с хубав удар я вкара в мрежата на домакините. Минута преди края на първото полувреме Клод Гонзалвеш вкара и трети гол. Той се възползва от избита топка, която попадна на крака на Клод Гонзалвеш, който стреля от границата на наказателното поле и я вкара в мрежата за 0:3. В 75-ата минута се разписа и Матиас Тисера, който получи извеждащ пас от Тодор Неделев, финтира вратаря и вкара четвъртото попадение в мача. В 90-ата минута се разписа и Ноа Сонко Сундберг, който стреля извън наказателното поле, след като топката бе избита след корнер.

Източник: marica.bg