Лудогорец удари анемичен Локомотив Пловдив с гол на Тодор Неделев

15 Май, 22:23     0

Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 1:0 в първия си мач от плейофите на А група. Тодор Неделев вкара в 43.ата минута. Любопитното е, че пловдивчани имаха само един удар към вратата на домакините, докато Лудогорец е с 26, от тях 12 точни.

На два пъти реферът Волен Чинков не зачете гол за домакините, след като топката влезе в мрежата на Илко Пиргов. В 7-ата минута Кайо Видал довкара избита топка от вратаря, но е бил в нередовна позиция, което бе потвърдено и след проверка с ВАР.

180 секунди по-късно в нередовна позиция беше Игор Тиаго, който получи топката малко зад центъра, напредна, елиминара и излезлия да го пресрещне Пиргов. След това нападателят върна към Кайо Видал, който прати топката под гредата.

Тодор Неделев  получи подаване на границата на наказателното поле, матира с лекота защитата на "смърфовете", след което нямаше проблем да реализира за 1:0 в 43-ата минута.

Шест минути след почивката топката достигна до Тиаго пред зейната врата на Пиргов. По невероятен начин обаче бразилецът прати топката над целта и пропусна.

Превъзходството на Лудогорец продължи, което доведе до нови опасни слизания към вратата на "смърфовете". В 70-ата минута Кайо Видал се размина с ефектен гол, след като фалцираният му удар мина на сантиметри от левия страничен стълб.

Лудогорец - Локомотив Пловдив 1:0

1:0 Тодор Неделев 43

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 2 Гонсало Авила, 9. Игор Тиаго, 16. Аслак Фон Витри, 20. Нонато, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бърнард Текпетей, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев.

Локомотив (Пловдив): 1. Илко Пиргов, 99. Джовани Трупе, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 50. Йосип Томашевич, 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев, 7. Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга, 14. Димитър Илиев, 34. Петър Витанов.