Марица и Саяна врътнаха 3:3 в щур мач в Кършияка

29 Септември, 00:23     0

Марица завърши 3:3 със Саяна (Хасково) в мач от 9 кръг в Трета лига – Югоизточна група.

Мачът започна лошо за Марица. Още в 3-та минута непокритият в наказателното поле Веселин Марчев се възползва от центриране и необезпокояван реализира за 0:1. Петър Начев отрази удар до гредата в 16-та минута.

В 23-та минута Иван Кръстев изравни. Теодор Фърков добре комбинира с Георги Трифонов, който преодоля защитник и центрира към нахлуващия Кръстев. Младият състезател стреля без забавяне и след рикошет в бившия вратар на Марица Илия Николов изравни.

В следващите минути пловдивчани бяха по-активни на терена и контролираха събитията. В продължението на първата част Александър Праматаров даде преднина на Марица. След атака и комбинация между Георги Трифонов и Филип Колев, Праматаров завърши, но Илия Николов изби. Топката обаче се върна при нападателя на "жълто-сините" за 2:1.

В 56-та минута, след центриране от корнер, Владислав Узунов с глава изравни за 2:2.

В 75-та минута се стигна до нов обрат. Гостите отбелязаха нов гол, точно копие на втория, а негов автор отново бе Владислав Узунов. Жълто-сините не се предадоха и бяха възнаградени. Пет минути преди края Иван Кръстев центрира от фаул, Ангел Пеев скочи, но не успя да засече, а топката влетя във вратата на Илия Николов за 3:3.

В последната минута сливенския рефер Стефан Гурков пък подмина чиста дузпа за игра в с ръка в наказателното поле на гостите. Необезпокояван от никого защитник на Саяна очевидно игра с ръка, но съдията, който със сигурност видя ситуацията, реши да я подмине.

Марица запазва петата си позиция в класирането с 16 точки. В следващия кръг тимът гостува на Карнобат, а в междинния кръг на 9 октомври ще бъде домакин на Марица (Милево).

МАРИЦА: Начев, Ташолов, Харис, Фърков (Сираков), Михайлов, Ив Кръстев, Колев (Христев), Димитров (Беломачев), Праматаров (Пеев), Домовчийски, Трифонов. РЕЗЕРВИ: Петков, Вълков, Лютов, Мицев. Ст. треньор: Стойчо Драмов

САЯНА: Николов, Марчев, Ангелов , Бейсим, Щерев, Димитров, Плахов (Осман), Илиев, Узунов, Марчев, Бойков. РЕЗЕРВИ: Койнов, Делчев, Пеев, Георгиев, Халил, Карамфилов, Танев, Колев. Ст. треньор: Живко Желев