Салвадор поведе на България с 1:0 за купа "Дейвис"

14 Септември, 17:46     0

Пьотр Нестеров загуби от Марсело Аревало след 3:6, 3:6 в откриващия мач от двубоя между България и Салвадор от Световна група II на Купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже. Срещите се провеждат при отлична организация на кортовете на ТК "Локомотив" край Гребната.

На старта Нестеров проби два пъти сервиса на съперника си и поведе с 3:1 гейма. След това шампионът на двойки от "Ролан Гарос" спечели пет поредни гейма и затвори първия сет за 40 минути.

Вторият сет започна смразяващо за Нестеров и Марсело Аревало дръпна с нови два пробива до 4:0. Нестеров се опита да спре серията от 9 поредни гейма на салвадореца, поведе при подаването си с 40:15, но Аревало взе гейма и сервира за 6:0. Нестеров успя с много усилия да пробие сервиса на съперника си и след това взе подаването си за 2:5. Последва нов пробив на Нестеров за 3:5 (на нула) . Аревало обаче оползотвори първия си мач бол за 3:6, 3:6 след сет, продължил 49 минути.

Вторият сингъл от първия ден е между Янаки Милев и Сезар Круз. В неделя започваме с мача на двойки между Александър Донски/Пьотр Нестеров срещу Марсело Аревало/Луис Миралес .

След това  (в неделя) са синглите между Пьотр Нестеров - Сезар Круз и Янаки  Милев - Марсело Аревало. В неделя мачовете започват в 16.00 часа.

При победа България ще играе през февруари следващата година за изкачване в Световна група I. При загуба, пак през февруари 2025-а, ще трябва да премине през бараж за оставане в Световна група II.

Източник: marica.bg