Страхотно: Пламена Миткова ще скача в Диамантената лига

05 Юли, 16:28     0

Силните изяви на Пламена Миткова в скока на дължина в последния месец станаха причина тя да получи покани за някои от най-престижните турнири в леката атлетика. 19-годишната пловдивчанка, която преди броени дни спечели националната титла на България във Велико Търново с 6.97 метра, ще направи своя дебют на турнир от Диамантената лига, съобщи личният й треньор в Локомотив Пловдив Ивайло Русенов.

Седмата от Европейското първенство в Рим през юни ще стартира още тази неделя на Диамантената лига в Париж, където ще срещне почти всички най-добри състезателки в сектора в момента.

Във вторник предстои нов старт на силен турнир в Будапеща, а през август Миткова ще се завърне отново на "Олимпико" в Рим за още един старт от Диамантената лига. Преди това обаче на световната шампионка за девойки и предстои участие и на най-големия спортен форум на планетата - Олимпийските игри в Париж.

С постижението си от 6.97 метра Миткова излезе на второ място във вечната ранглиста на България и заема четвърта позиция в световната ранглиста за сезона.