"Tигрите" започнаха с победа на Държавното в Пазарджик

09 Май, 13:36     0

Хебър U19 победи Добруджа с 3:2 в първия си мач от финалния турнир на държавното първенство за младежи под 20 години, който се провежда в спортна зала "Васил Левски" с участието на осем отбора.

В предварителна група А програмата бе открита с двубой между ЦСКА и Берое(Стара Загора). Волейболистите на „червените“ дадоха гейм на съперника, но взеха чиста победа, като надиграха беройци с 3:1. Така армейците тръгнаха по най-добрия начин, като записаха 3 точки в актива си.

Във втория мач от програмата домакините от Хебър зарадваха своите привърженици, като също тръгнаха с победа, макар и извоювана след тайбрек. Младите „тигри“ надиграха Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 гейма.

Хебър изоставаше с 1:2, но с подкрепата на своята страхотна публика направи пълен обрат. Пазарджиклии бяха по-добрият тим в следващите два гейма и се поздравиха с крайния успех.

В предварителна група Б първият двубой от програмата бе единственият, който завърши в три гейма. Шампионът от изминалия сезон в тази възраст Левски София се наложи чисто над Пирин с 3:0. Сините доминираха и не дадоха шансове на съперника, като тръгнаха подобаващо при защитата на титлата си.

Емоции и много напрегнати моменти имаше във втория мач, който противопостави ВА Стойчев-Казийски и Люлин (София). След двучасова борба волейболистите на Люлин надиграха ВАСК с 3:2 и тръгнаха с успех в турнира.

Финалният турнир продължава днес със срещите от втория ден на груповата фаза.