Втора поредна инфарктна победа за Академик в СИЛА, изпати си Черно море

18 Октомври, 22:42     0

Академик Бултекс 99 отново изправи косите на феновете си в зала СИЛА, пропилявайки 17 точки аванс срещу Черно море Тича, но в крайна сметка стигна до втората си домакинска победа в НБЛ след 67:64 (18:23, 16:5, 20:17, 13:19).

Любопитното е, че пловдивчани лимитираха гостите до 5 ночси във втората четвърт.Като цяло обаче Черно море имаше аванс през по-голяма част от първото полувреме.

Академик наниза бързи четири тройки поред и отвори двуцифрена разлика още преди да са изминали три минути от втората четвърт.

Дистанцията се увеличи скоростно до 17, преди Черно море да се окопити. 8-0 за варненци в края на третата част върна интригата до само седем разлика.

Последните секунзи на мача бяха много драматични - Дейлън Уилямс пропусна от наказателната линия, но нямаше време за развиване на атака и чиста стрелба от страна на гостите.

Васил Бачев вкара 13, с 12  приключи Николай Титков, а по 11 добавиха Уилямс и Обрад Томич.

За Черно море с 12 завърши Ники Стоянов, а по 11 отбелязаха Иван Спиров и Джон Флорвиъс.

Източник: marica.bg