Баскетболният Академик с бронз от Държавното U19

28 Април, 19:01     0

Академик Бултекс 99 спечели бронзовите медали в Държавното първенство по баскетбол за юноши U19. В малкия финал в столичната зала „Триадица“ тимът надви сребърния медалист от Купа БФБ Шумен с 80:64, след по-силна трета четвърт. За последно отборът от Пловдив бе печелил отличие при юношите преди две години, когато тогавашният набор отново завърши трети в шампионата. В спор за трофея един срещу друг ще се изправят Балкан и ЦСКА. Двубоят започна с много пропуски и от двете страни, като стрелбата и на двата тима не вървеше, особено от далечно разстояние. В средата на частта обаче Шумен успя да отбележи 7 поредни точки и след десет минути игра водеше с 14:7. През втория период настъпи подем в играта на баскетболистите на Йордан Иванов и след серия от 17:4 те стигнаха до пълен обрат. Последваха оспорвани минути, а на почивката Академик имаше минимално предимство – 28:27. Резултатността се вдигна след паузата, а след като имаше едва една тройка за цялото първо полувреме, пловдивският тим отбеляза пет само през третия период. Воден от разигралия се Ради Глухчев, вкарал 15 точки в тази част, след края й Академик бе напред с 58:45. В оставащото време символичните гости поддържаха комфортен аванс и спечелиха. Ради Глухчев бе най-резултатен за успеха с 19 точки. Максим Бочев записа 15 и 13 борби. За съперника ч Станислав Бънков реализира 23 точки.