Мбапе запечата победата на ПСЖ, Барселона се срина

17 Април, 02:41     0

Точно когато "Монжуик" се беше вкопчил в надеждата, че може да има начин да види Барселона да достигне полуфинала за първи път от пет години насам, там беше Килиан Мбапе и неговите съотборници от Пари Сен Жермен, които спринтираха по пистата. С гол по-малко от първия мач, с два по-малко в рамките на 12 минути от втория, отборът на Луис Енрике се бе върнал, за да поведе с 3:1 през нощта и с общо 5:4, но до последната минута бе на косъм от успеха. Когато най-сетне се откъснаха и смълчаха Олимпийския стадион.

Нощта беше дълга за тях, а за Барселона - още по-дълга. С гол на Рафиня те останаха с десет души заради червен картон на Роналд Араухо и бяха принудени да се съпротивляват твърде дълго, а головете на Усман Дембеле, Брадли Баркола и Мбапе им дадоха преднина от 3:1, която те удържаха в тези късни, напрегнати минути, преди най-накрая да се подсигурят, като Ахраф Хакими се измъкна и подготви три последователни удара, които завършиха с финалния удар на Мбапе.

Борусия Дортмунд се пребори и победи Атлетико Мадрид с 4:2 във втория четвъртфинален мач късно вечерта на 16 април, като си осигури победа с 5:4 и първи полуфинал в Шампионската лига от 2013 г. насам.

Изоставайки с 2:1 от първия мач, домакините от Дортмунд поведоха с 2:0 на полувремето, но отново изостанаха в резултата, преди Никлас Фюлкрюг и Марсел Сабицер да нанесат удари в рамките на три минути, за да изпратят клуба от Бундеслигата напред.